Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skrzypiące przednie zawieszenie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Skrzypiące przednie zawieszenie

    Dzisiaj wpadła osłona na silnik - metal od skodaczesci . mam nadzieje że ona uchroni mój silniczek przed zima

    z nawału pracy nie mam kiedy zadbać o jej środek i lakier... czuje się jak bym zaniedbywał dziecko... chyba nie jestem normalny :P
    Chcę pić z umiarem, ale umiar nie chce pic ze mną

  • #2
    Skrzypiące przednie zawieszenie

    Temat znany na tym forum. W ramach gwarancji wymienili mi w zeszłym roku niektóre elementy przedniego zawieszenia. Obecnie, przy pierwszych mrozach zawieszenie znowu skrzypi na progach hamujących. Czy komuś udało się skutecznie wyeliminować ten problem i jeżeli tak, to w jaki sposób?

    Komentarz


    • #3
      Mam to samo. Czytając forum już od kilku lat doszedłem do wniosku, że trzeba poczekać aż się ociepli :lol:

      Komentarz


      • #4
        Tichy, końcówki drążków lub gumy na stabilizatorach?
        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

        Komentarz


        • #5
          Na pewno nie gumy na stabilizatorze!

          Komentarz


          • #6
            Tichy, czy na 100% dźwięk pochodzi z zawieszenia czy też może nadkoli?
            warto by nasłuchać jak nie jesteś pewien...
            Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
            Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

            Komentarz


            • #7
              Tichy, jezeli wsztstko z zawieszeniem jest ok to za trzeszczenie z przodu auta odpowiadają przednie ( małe ) tuleje wahacza. Więc proponuje nie doszukiwać sie innych rzeczy.

              U mnie ten problem występuje po 30000 kilometrów od wymiany. U mnie już 3x były wymieniane. Tak więc chyba TTTM - niestety.

              Komentarz


              • #8
                mam ten sam problem - przejechane jakieś 2000km od wymiany i skrzypi na śpiących jak stara taczka :P
                nie tak dawno doczytałem na forum, że ktoś rozwiązał ten problem psikając WD40 na tuleje wahaczy. Osobiście WD40 bym nie psikał bo z tego co wiem chyba środek ten nie ma najlepszego wpływu na gumę ale może warto się zastanowić nad jakimś innym smarem w sprayu. Może potraktować tuleje smarem silikonowym? W końcu tym samym środkiem konserwuje się uszczelki w drzwiach.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez kadmar
                  mam ten sam problem - przejechane jakieś 2000km od wymiany i skrzypi na śpiących jak stara taczka
                  Trzeba użyć odpowiedniego "smaru" podczas montazu :idea:

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez yunior81
                    za trzeszczenie z przodu auta odpowiadają przednie ( małe ) tuleje wahacza. Więc proponuje nie doszukiwać sie innych rzeczy.

                    U mnie ten problem występuje po 30000 kilometrów od wymiany. U mnie już 3x były wymieniane. Tak więc chyba TTTM - niestety.
                    I to wszystko w temacie, było już wałkowane więc można zamknąć

                    Link

                    Był tez obszerniejszy wątek TTTM :idea:
                    Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                    Komentarz


                    • #11
                      Sprawdź ten wątek,gdzie też mowa o skrzypieniach bez żadnych luzów w układzie zawieszenia,tu akurat problemem mogą być gumy
                      Forum - Octavia Club Polska
                      www.sklepmartec.pl - sklep motoryzacyjny.

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X